فرهنگ واژگان

درآغاز عبارت شامل عبارت عین عبارت

فرهنگ ها

عبارت توضیحات
Hacker

هکر

یک برنامه ­نویس با مهارت بسیار بالا که به صورت غیرقانونی و غیراخلاقی قادر به ایجاد تغییراتی در برنامه­ های کامپیوتری است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 277
Hashing

هشینگ

راهی برای پنهان کردن اطلاعات شخصی کاربران هنگامی که بین شرکای تبلیغاتی به اشتراک گذاشته می ­شود. به عنوان مثال، اگر برندی از ناشر بخواهد تبلیغ را به کاربرانی نمایش دهد که لیست ایمیلشان را دارد، آدرس ایمیل آنها به ناشر نمایش داده نمی­ شوند و به نوعی، به زبانی ترجمه می­ شود که تنها کامپیوتر درک می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 263
Hashtag

هشتگ

عبارت­ هایی است که بدون فاصله با نماد # نوشته می­ شود و برای برچسب­ گذاری محتوا به منظور راحت ­تر دیده و پیدا شدن توسط کاربران استفاده می­ شود. هشتگ­ ها اغلب در پست­ های شبکه ­های اجتماعی و وبلاگ ­ها استفاده می­ شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 280
Header

هدر

به قسمت بالای صفحات وبسایت که معمولا شامل لوگو و منوی وبسایت است گفته می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 280
Header Tag

تگ هدر

تگ هدر در HTMLها برای طبقه­ بندی محتوای صفحه مورد استفاده قرار می­ گیرند و شامل H2, H1 ، H3 و ... می باشد. این­ها در واقع، عناوین صفحه هستند که به کاربران کمک می­ کند تا محتوای مورد نظرشان را راحت ­تر پیدا کنند و همچنین به فهمیدن موضوع محتوای صفحه توسط موتور جستجو نیز کمک می­ کند. هر صفحه باید تنها یک H1 داشته باشد که مهم ­ترین عنوان صفحه محسوب می­ شود. زیرمجموعه H1، عناوین H2 و به همین ترتیب زیرمجموعه عناوین H2، هدر H3 است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 278
Heatmap

نقشه حرارتی

یک نمایش گرافیکی است که نشان­ دهنده چگونگی تعامل کابران با وب­سایت است. نرم ­افزارهایی که برای این کار وجود دارد، محل کلیک کاربران در وب­سایت، چگونگی اسکرول کردن کاربر و حوه حرکت آن­ها در سایت را دنبال می­ کنند. Heatmapها به پی بردن به رفتار کاربر در سایت و بهینه ­سازی طراحی سایت کمک شایانی می­کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 264
Hreflang Tag

یک کد در HTML وب­سایت است که به موتورهای جستجو مانند گوگل اعلام می­ کند صفحه وب­سایت از چه زبانی استفاده می­ کند. این تگ­ها برای وب­سایت­ هایی که چندین نسخه در زبان­ های مختلف دارند، بسیار مفید است. این تگ­ ها به گوگل کمک می­ کند تا محتوای مرتبط را به مخاطبین درست نمایش دهد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 273
HTTP

پروتکل انتقال فوق متن

این واژه مخفف عبارت Hypertext Transfer Protocol است. HTTP، پروتکلی است که توسط وب جهانی برای تعیین نحوه فرمت کردن و انتقال داده ­ها و آنچه مرورگرها و سرورهای وب باید برای پاسخ دادن به یک فرمان انجام دهند، استفاده می شود. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 281
Hyperlink

هایپرلینک

یک کد HTML است که ارتباط بین دو صفحه وب­سایت را فراهم می ­کند و اغلب به صورت برجسته و با رنگ متفاوت مشخص می ­شود. این لینک ­ها می ­توانند تصویر یا نوشته باشند. از طریق کلیک بر روی این لینک ­های برجسته، می­ توان مستقیما به صفحه تعیین شده رفت.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 271

یوتاب اینجاست

 تهران، خ مطهری، بعد از تقاطع سهروردی، پ32، ط3، واحد16

تلفن

          021-88458845

شبکه های اجتماعی

           09128845912

خطا نکنید! مشاوره بگیرید!

یوتاب

در شرکت تبلیغاتی و توسعه کسب و کار یوتاب شما به دانش و آگاهی لازم جهت اخذ بهترین تصمیم رهنمون می شوید.