فرهنگ واژگان

درآغاز عبارت شامل عبارت عین عبارت

فرهنگ ها

عبارت توضیحات
301 Redirect

یکی از روش ­های هدایت بازدیدکننده از صفحه وب ­سایت به صفحه دیگری از وب ­سایت است. این نوع ری­دایرکت برای هدایت دائمی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال شما صاحب وب­سایت A و وب­ سایت B هستید، اما می­ خواهید یک وب­ سایت داشته باشید. از طریق 301 Redirect می ­توانید کل ترافیک وب­ سایت B را به وب­ سایت A هدایت کنید تا تمامی بازدیدکنندگان به وب­ سایت A منتقل شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 477
404 Error

خطای 404

پیام خطایی است که در صورت وارد کردن آدرس صفحه ­ای که URL آن دیگر موجود نیست، نمایش داده می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 459
A/B Testing

تست آ/ب

تست A/B یا آ/ب، یک تکنیک بسیار مفید است که با استفاده از آن می­ توانید شکل­ های مختلف یک المان مشخص را در یک نمونه ثابت با هم مقایسه کنید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 478
Acquisition

فرایند جذب کاربر باکیفیت

این اصطلاح به فرایند جذب کاربر باکیفیت یا لید اشاره دارد. به عنوان مثال، کاربران اپلیکیشن یا بازدیدکنندگان وب­سایت شما از طریق چه کانالی جذب شده ­اند. منابع رایج جذب کاربر، ارگانیک، دایرکت، رفرال، تبلیغات جستجویی، ایمیل، رسانه­ های اجتماعی، تبلیغات نمایشی و ... است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 475
Ad Extensions

اطلاعات اضافی در تبلیغات گوگل

اطلاعات اضافی که می ­توان برای تبلیغات به گوگل ادوردز اضافه کرد تا تبلیغ ­دهنده در نمایش تبلیغ از آنها استفاده کند. این اطلاعات شامل خلاصه­ ای از کسب و کار (review)، آدرس، قیمت، دانلود اپلیکیشن، لینک سایت، شماره تماس برای لینک click to call و ... است. وارد کردن این اطلاعات و استفاده از آن توسط گوگل ادوردز نرخ کلیک (CTR) را بالا می­ برد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 485
Ad Impression

بازخورد تبلیغ

به هر مرتبه ­ای که یک بنر تبلیغاتی توسط یک بازدیدکننده ­ای از منبعش دیده می­ شود، ثبت یک Ad Impression صورت می­ گیرد که مشخصا قابل شمارش است. البته هر باری که تبلیغ توسط منبع به نمایش گذاشته شود، یک Ad Impression محاسبه می­ گردد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 482
Ad Manager Account

حساب کاربری تبلیغات فیسبوک

حساب کاربری تبلیغات در فیسبوک است که با استفاده از آن می توان کمپین های تبلیغاتی در شبکه تبلیغاتی فیسبوک راه اندازی کرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 500
Ad Network

شبکه ارتباط بین تبلیغ دهندگان و ناشران

به گروه یا شبکه ­هایی گفته می ­شود که ارتباط بین تبلیغ ­دهندگان و ناشران را فراهم می­ کنند. می­ توان گفت که شبکه­ های تبلیغاتی نقطه تماس تبلیغ­ دهندگان و ناشران هستند که به مذاکره آن­ها در مورد عرضه و تقاضای جایگاه ­های تبلیغات کمک می کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 455
Ad Server

سرور تبلیغات

سرور تبلیغات، کار مدیریت و توزیع تبلیغات در سرتاسر وبسایت ها را بر عهده دارد. ناشرین، شبکه های تبلیغاتی، آژانس ها و برخی تبلیغ دهندگان از این سرورها استفاده می کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Ad Stack

نوعی تقلب در صنعت تبلیغات دیجیتال

یکی از انواع تقلب در صنعت تبلیغات دیجیتال و به خصوص تبلیغات نمایشی است که چندین تبلیغ را زیر یک آگهی تبلیغاتی پنهان می ­کنند و با کلیک کاربر روی آگهی، چندین impression برای چندین برند ثبت می­ شود. در این صورت، تنها یک impression واقعی اتفاق افتاده اما تبلیغ ­دهندگان زیادی بدون به دست آوردن هیچ impression ای هزینه پرداخت می­ کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 473
AdSense

برنامه تبلیغاتی ارائه شده توسط گوگل

پلتفرم گوگل که با وب­سایت­هایی که قصد نمایش تبلیغات کلیکی دارند همکاری می­ کند و وب­سایت­ ها از طریق نمایش تبلیغات و هدایت ترافیک به وب­سایت تبلیغ­ دهندگان می­ توانند کسب درآمد کنند. صاحبان وب­سایت می­ توانند تصمیم بگیرند که چه تبلیغی را نمایش دهند و AdSense به ازای هر کلیک روی تبلیغ، به ناشر پول پرداخت می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 467
Advertiser

تبلیغ دهنده

شخص، موسسه یا شرکتی که با هدف آگاه نمودن مردم از یک برند خاص یا افزایش محبوبیت آن، محصولات، خدمات یا رخدادهای آن برند را تبلیغ می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 509
Aggregator

اگریگیتور

یک ابزار یا اپلیکیشن مبتنی بر اینترنت است که محتواها را از وب‌سایت‌های مختلف جمع‌آوری می‌کند و در یک مرکز نمایش می‌دهد. Google reader، نمونه محبوبی از این aggregator است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 492
AI

هوش مصنوعی

مخفف Artificial Intelligence. هوش مصنوعی، بخشی از علوم کامپیوتر است که بر ایجاد ماشین‌های هوشمند تمرکز دارد؛ ماشین‌هایی که مانند انسان کار می‌کنند و عکس‌العمل نشان می‌دهند. هوش مصنوعی به طرز چشمگیری به دیجیتال مارکتینگ کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 488
Akismet

اکیسمت

یک اپلیکیشن کاربردی که به صورت گسترده برای پلتفرم‌های بلاگ­ نویسی، مانند WordPress استفاده می‌شود. این ابزار به عنوان فیلتر برای کشف لینک‌های اسپم، کامنت‌های اسپم و سایر محتواهای ناخوشایند ایجاد شده توسط کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 472
Alexa Rank

رتبه الکسا

معیاری از ترافیک و رتبه برتری وب­سایت است. شاخص الكسا هرچه کمتر باشد، نشان­ دهنده ترافیک بهتر وب­سایت است. این شاخص بر اساس ترافیک سه ماهه اخیر هر سایت با استفاده از دیتای جمع‌آوری شده از کاربران Alexa Toolbar تعیین می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 474
API

مجموعه‌ای از قوانین برنامه‌نویسی

مخفف Application Programming Interface. مجموعه‌ای از قوانین برنامه‌نویسی هستند که به اپلیکیشن‌ها اجازه استخراج اطلاعات از سرویس موردنظر را می‌دهند و از آن اطلاعات برای اپلیکیشن خود یا آنالیز داده‌ها استفاده می‌کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 449
ASO

بهینه سازی اپلیکیشن در اپ استور

مخفف App Store Optimization. به فرآیند بهینه‌سازی اپلیکیشن با هدف بیشتر، راحت‌تر و سریع‌تر دیده شدن اپلیکیشن در جست‌وجوهای یک اپ استور، ASO می‌گویند. این فرآیند شامل رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها از طریق جست­وجوی کلیدواژه در مارکت‌های مختلف اپلیکیشن‌های موبایل است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 494
Assisted Installs

نصب پس از افزایش آگاهی از طریق تبلیغات

کاربران در فرایند سفر مشتری در موبایل و قبل از نصب یا دانلود یک اپلیکیشن، ممکن است چندین تبلیغ را دیده باشند و یا با آن تعامل داشته باشند، اما آخرین کلیک قبل از دانلود اپلیکیشن، مشخص­ کننده رسانه‌ای است که منجر به نصب شده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Attribution

ابزاری برای بررسی فعالیت های کاربر

ابزاری است که به بازاریابان کمک می‌کند تا سفر کاربر (User Journey) از ابتدا تا رسیدن به فعالیت‌های کاربر در وب­سایت یا اپلیکیشن پس از اتمام سفر را تحت نظر بگیرند. این کار به بازاریابان کمک می‌کند تا بتوانند میزان موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی خود را اندازه‌گیری کنند و تغییرات لازم در جهت بهینه‌سازی وب­سایت یا اپلیکیشن و کمپین‌ها را انجام دهند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 455
Attribution Modeling

روش های شناسایی رسانه های سودآور

روش ­هایی است که تبلیغ­ دهندگان برای مشخص کردن ارزش رسانه‌ها و کانال‌های نمایش ­دهنده تبلیغات در کمپین‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند. این روش‌ها به تبلیغ‌دهندگان کمک می‌کند تا بهترین و سودآورترین کانال‌های تبلیغاتی و بهترین ناشران را پیدا کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 458
Attribution window

بازه زمانی مورد توافق بین تبلیغ دهنده و توسعه دهنده

مدت زمانی است که یک ناشر می‌توان ادعا کند کلیک یا بازدید مشخص منجر به نصب اپلیکیشن شده است. Attribution Window، بازه زمانی است که بین تبلیغ ­دهنده و توسعه­ دهنده مورد توافق قرار گرفته است. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 496
Audience

مخاطبین

گروهی از مردم که به احتمال زیاد در معرض آگهی‌ها و تبلیغات قرار می‌گیرند. هر کسب و کاری باید پس از مشخص کردن هدف خود، مخاطبان خود را شناسایی کند و تبلیغات را در مقابل چشم آن­ها قرار دهد تا تبلیغات بهینه‌تری داشته باشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 440
Automation

اتوماسیون

استفاده از برنامه‌های کامپیوتری به منظور انجام وظایف تکراری که انسان‌ها مسئولیت آن را بر عهده داشتند را اتوماسیون می‌گویند. به عنوان مثال در بازاریابی، فرآیندهای تکراری در ارتباط با کاربران مانند ارسال ایمیل تائید ثبت ­نام با کمک اتوماسیون سریع‌تر و مطمئن‌تر انجام می‌شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 446
Average position

موقعیت میانگین

شاخصی در گوگل ادوردز که نشان می‌دهد تبلیغات سفارش داده شده در کجای صفحه نتایج گوگل نمایش داده می‌شود. اگر این شاخص بین 1 تا 4 باشد تبلیغات در بالای صفحه نتایج (به ترتیب در لینک‌های یک و دو ...) نمایش داده می‌شود که بهترین نتیجه است. اعداد بیشتر از پنج نشان­ دهنده این است که تبلیغ در پایین صفحه نتایج گوگل نمایش داده خواهد شد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 476
Average time on site

مدت زمان میانگین ماندن در سایت

یکی از بهترین معیارهای اندازه‌گیری عملکرد وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها، متوسط زمان حضور مخاطب در آن­ها است. پایین بودن این زمان نشان­ دهنده محتوای خسته­ کننده یا وجود مشکل در بارگذاری وب­سایت است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 460
Behavioral Anomalies

رفتارهای غیرعادی

رفتارهای غیرعادی در تبلیغات موبایلی است که برای شناسایی و مقابله با تقلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این الگوهای رفتاری از جمع‌آوری و آنالیز میلیون‌ها داده به دست می‌آید. 

 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 439
Biased Attribution

اتریبوشن جانبدار

اتريبوشن‏ ها یا پلتفرم‌های اندازه‌گیری تاثیرگذاری تبلیغات موبایلی هستند که در موفق بودن یک آژانس تبلیغاتی منافع مالی دارند. اتریبیوشن‏ ها باید عملکرد کاملاً بی‌طرفی داشته باشند تا بتوانند اعتماد مشتریان و تبلیغ­ دهندگان را جلب کنند؛ در غیر این صورت، باعث ضرر رساندن به شبکه‌های تبلیغاتی می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 472
Bid

بید

میزان هزینه رقابتی است که تبلیغ­ دهندگان مایل هستند به ازای هر اقدام (Action) مانند کلیک، نصب، بازدید، ثبت‌نام و ... توسط هر کاربر به شبکه تبلیغاتی بپردازند. برخی از پلتفرم‌ها قیمت خودکار پیشنهاد می‌کنند. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 487
Bing

بینگ

یک موتور جستجو تحت مالکیت مایکروسافت است. در حال حاضر، این موتور جستجو، حدود 20 درصد از سهم سرچ‏ ها را به خود اختصاص داده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 447
Blacklist

لیست سیاه

لیست سیاه تبلیغات موبایلی، به منابع و کانال‌هایی اشاره دارد که مشکوک به نشانه‌های واضحی از تقلب‌های موبایلی هستند. هر فعالیت مشکوکی که با لیست سیاه منطبق باشد، به‌عنوان تقلب گزارش داده می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 482
Bot Signature

نشانه تقلب رباتی

نشانه‌هایی است که به یک فعالیت مشکوک صورت گرفته توسط ربات اشاره دارد. نشانه‌های واضحی از وجود تقلب‌های رباتی وجود دارند که شناسایی آن­ها را ساده می‌کنند، اما اغلب سرویس‌های مقابله با تقلب یا اتریبیوشن ‏ها، لیست سیاه ربات مخصوص به خود را دارند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 435
Bottom of the Funnel

انتهای قیف

قسمت پایین قیف بازاریابی به مرحله پایانی سفر مشتری اشاره دارد. در این مرحله مشتریان در فرآیند خرید قرار می گیرند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 487
Broken Links

لینک معیوب

لینک به صفحاتی که دیگر وجود ندارند یا به URL دیگری تغییر پیدا کرده‌اند. این لینک‌ها معمولاً با خطای 404 شناخته می‌شوند. به‌علاوه، اکثر موتورهای جستجو راه‌هایی را فراهم کرده‌اند تا بازدیدکنندگان در صورت مشاهده چنین لینک‌هایی، گزارش خرابی لینک را بدهند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 459
CAC

هزینه به دست آوردن مشتری

مخفف Customer Acquisition Cost. کل هزینه‌های فروش و بازاریابی که برای جذب یک مشتری جدید صورت گرفته است. برای محاسبه این عدد، کل هزینه‌های بازاریابی در یک مدت مشخص مثلاً یک ماه را جمع و بر تعداد مشتریان به دست آمده از این تلاش‌های بازاریابی تقسیم کنید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 498
Callback

کال بک

اصطلاحی که تحت عنوان postback نیز شناخته می‌شود، نشانه‌ای بین یک سرور و سرور دیگر است. این علامت زمانی ایجاد می‌شود که اقدام یا رخداد خاصی درون اپلیکیشن اتفاق بیفتد. این کار به‌ صورت دستی یا خودکار انجام می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 472
Campaign

کمپین

مجموعه‌ای از کارهای مرتبط و با هدف مشخص است. مثلاً کمپین‌های تبلیغاتی با هدف معرفی محصول جدید و کمپین‌های مسئولیت اجتماعی با هدف بهبود یک بحران اجتماعی اجرا می‌شوند. در دنیای مارکتینگ، کمپین‌ها پیام‌های تبلیغاتی هستند که یک موضوع را به اشتراک می‌گذارند و محصولات یا خدماتی را در بازار تبلیغ می‌کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 472
Captcha

تستی برای کاهش میزان اسپم

یک تست چالشی برای کاهش میزان اسپم و کشف بات در دنیای آنلاین است. در این تست‌ها، از کاربران درخواست می‌شود یک مسئله ساده (تایپ حروف و اعداد موجود در تصویر، انتخاب تصاویر مورد نظر و ...) را حل کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 471
Categories

مجموعه ها

راهی برای طبقه‌بندی محتواها در سایت و به ‌خصوص در بلاگ‏ ها است. یک راه رایج برای طبقه‌بندی و حفظ پست‌های بلاگ کنونی و قدیمی، به ‌صورت الفبایی است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 454
Citation

ارجاع دادن

نام بردن از یک برند یا کسب‌ و کار با اشاره به آدرس یک وب‌سایت را ارجاع دادن می‌گویند. این کار می‌تواند با یا بدون لینک باشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 422
Clean Device

دستگاه تمیز

دستگاه‌هایی که تعاملات قابل‌ توجهی با تبلیغ دارند و هیچ نشانه‌ای از کلیک، نصب و یا تعاملات تقلبی برای آن دستگاه‌ها ثبت نشده است. DeviceRank می‌تواند با استفاده از آنالیزهای صورت گرفته توسط الگوریتم‌های یادگیری ماشین، این دستگاه‌ها را شناسایی کنند. هر دستگاهی با رتبه A، AA و AAA به‌عنوان دستگاه تمیز محسوب می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 449
Click Farm

مزرعه کلیک

به یک محل واقعی پر از دستگاه موبایل اشاره دارد که برای شبیه‌سازی کلیک‌های تقلبی استفاده می‌شود. با تکرار کلیک روی تبلیغات توسط این دستگاه‌های موبایل، click farm اتفاق می‌افتد و نتیجه کمپین‌های تبلیغاتی را تغییر می‌دهد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 483
Click Flooding

از روش های تقلب در تبلیغات آنلاین

این نوع تقلب تحت عنوان Click Spamming نیز شناخته می‌شود. این نوع تقلب، مربوط به زمانی است که فرد متخلف (ناشر یا شبکه تبلیغاتی)، کلیک کاربرانی که باعث ایجاد آن­ها نشده را به خود نسبت می‌دهد. این نوع تقلب، در ۲ حالت mobile-web و in-app اتفاق می‌افتد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 468
Click Fraud

کلاهبرداری کلیکی

نوعی از تقلب‌های موبایلی است که به کلیک‌های تقلبی صورت گرفته با روش‌های مختلف اشاره دارد. اغلب این تقلب‌ها در کمپین‌های کلیکی و نصبی اتفاق می‌افتد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 441
Click Hijacking

نوعی تقلب در تبلیغات کلیکی

نوعی از تقلب‌های موبایلی است که گزارشی مبنی بر کلیک تقلبی را بلافاصله پس از یک کلیک واقعی ارسال می‌کند و از این طریق، کلیک‌های واقعی شبکه تبلیغاتی رقیب را می‌دزدد. برای شناسایی این دزدی، باید گزارش داده‌های خام را مشاهده کنید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 446
Click Injection

نوعی تقلب در تبلیغات کلیکی

تقلب click injection، روش جدیدتر و پیشرفته‌تر روش click spam است. این نوع تقلب، اغلب در اپلیکیشن‏ های اندرویدی که به ‌سادگی و با استفاده از install broadcast ایجاد شده، اجرا می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
Code

کد

زبان برنامه نویسی که برای ساخت وب‌سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. رایج‌ترین زبان مورد استفاده در طراحی وب‌سایت‌ها،JS، CSS، HTML و PHP است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 461
Cohort

گروهی از کاربران با ویژگی مشترک

گروهی از کاربران است که رفتار یا ویژگی مشترکی در مقابل تبلیغات دارند و بر اساس این مشخصات و رفتارها و به‌ منظور بهینه‌سازی تبلیغات طبقه‌بندی می‌شوند. کاربران می‌توانند بر اساس موارد مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، اقدامات درون-اپ و یا هر جزئیات دیگری با کمک اتریبیوشن‏ ها طبقه‌بندی شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
Comments

نظرات

کامنت یا نظر، محتوایی است که توسط کاربران و به‌منظور بیان نظر درباره پست بلاگ، پست شبکه‌های اجتماعی و ... ایجاد می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 479
Contact Form

فرم تماس

بخشی از وب‌سایت است که دارای فیلدهای قابل پر کردن برای بازدیدکنندگان است تا بازدیدکنندگان بتوانند با صاحبان وب‌سایت ارتباط برقرار کنند. این بخش معمولاً شامل نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل مشتریان است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 516
Contextual Marketing

بازاریابی مفهومی

نوعی از بازاریابی است که بر رساندن پیام درست به مخاطب درست در مناسب‌ترین زمان و بر اساس اولویت‌های احتمالی مخاطب تأکید دارد. این کار بر اساس شناسایی و تحلیل رفتار کاربر انجام می‌شود. هدف اصلی از این‌گونه تبلیغات، معرفی محصولات و خدماتی است که کاربران از قبل به آنها علاقه‌مند هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
Cookie

کوکی

یک فایل متنی که توسط مرورگرها و وب‌سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا داده‌های کاربران در وب‌سایت (سشن، فعالیت‌های کاربر، خریدها و ...) رکورد و ذخیره شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Copywriting

کپی رایتینگ

استفاده از کلمات برای ایجاد یک متن قانع‌کننده به‌گونه‌ای که مردم به ادراک یک حس، فکر کردن به یک موضوع و درنهایت پاسخ دادن و انجام دادن فعالیت از قبل تعریف‌شده‌ای ترغیب شوند. کپی رایتر کسی است که با توجه به نکات روانشناسی مخاطب، بر فرآیند تصمیم‌گیری فرد در خرید کالا تأثیر می‌گذارد و تنها ابزار او در این راه، انتخاب هوشمندانه کلمات است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 401
COS

سیستم بهینه سازی محتوا

مخفف Content Optimization System. این سیستم، نوعی سیستم مدیریت محتوا (CMS) است، اما برای ارائه محتواهای شخصی به مشتریان، بهینه‌سازی شده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
Cost Models

مدل های قیمت گذاری

مدل‌ها و تعرفه‌های قیمت گذاری است که تبلیغ­ دهندگان باید بابت کمپین‌های تبلیغاتی به شبکه‌های تبلیغاتی بپردازند و به‌صورت cost per گفته می‌شود. هزینه‌ای که تبلیغ دهندگان می‌پردازند، به ازای کلیک، نصب یا اقدام هر کاربر است. CPM، CPI، CPC و CPA از جمله رایج‌ترین مدل‌های پرداخت در دیجیتال مارکتینگ است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
CPA

هزینه به ازای هر اقدام

مخفف Cost Per Action. یک مدل قیمت‌گذاری است که تبلیغ­ دهنده زمانی حاضر به پرداخت پول به شبکه‌های تبلیغاتی می‌شود که اقدام مورد نظر او (کلیک، بازدید کامل ویدئو، پر کردن فرم، عضویت و ...) انجام شود. این اصطلاح همچنین به معنی مقدار پرداخت تبلیغ دهنده به ازای اجرای هر اقدام توسط کاربر مذکور است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
CPCV

هزینه به ازای هر تماشای کامل ویدئو

مخفف Cost Per Complete View. یکی از مدل‌های قیمت‌گذاری کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ است که تبلیغ­ دهنده به ازای هر تماشای کامل ویدئو مبلغ مشخصی را به شبکه تبلیغاتی پرداخت می‌کند. این نوع از کمپین برای آگاه‌سازی مردم از برند مناسب است، اما در انتهای ویدئو نیز می‌تواند دارای یک بنر با CTA باشد که بیننده را به کلیک بر روی آن تشویق می‌کند. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 426
CPI

هزینه به ازای هر نصب

مخفف Cost Per Install. مقدار متوسط هزینه‌ای است که تبلیغ­ دهنده باید به ازای هر نصب به شبکه تبلیغاتی بپردازد. استفاده از این نوع مدل قیمت‌گذاری برای افزایش تعداد کاربران یک اپلیکیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 438
CPL

هزینه به ازای هر لید ایجاد شده

مخفف Cost Per Lead. مقدار متوسط هزینه‌ای است که تبلیغ ­دهنده به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ که منجر به lead شده است می‌پردازد. این مقدار از تقسیم مقدار کل هزینه صرف شده در کمپین‌ها بر تعداد lead های ایجاد شده به دست می‌آید.

 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 408
CPM

هزینه به ازای هزار بار نمایش

حرف M، یک شماره رومی برای 1000 است. CPM یک مدل قیمت‌گذاری است که تبلیغ دهنده باید به ازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش (impression) تبلیغ خود پول پرداخت کند. این نوع از کمپین‌ها برای کسب ‌و کارهایی مناسب است که هدفشان تنها آگاهی از برند (Brand Awareness) است؛ زیرا در موفقیت کمپین هیچ تضمینی برای اجرای عملی از سمت کاربر وجود ندارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 474
CR

نرخ تبدیل

مخفف Conversion Rate. درصدی از مردم که به سمت هدف شما همگرا می‌شوند و اقدام مورد نظر شما را انجام می‌دهند. به ‌عنوان ‌مثال، اگر هدف مورد نظر شما فروش محصول باشد و تبلیغ محصول به ۱۰ نفر نمایش داده شود (impression) و ۶ نفر بر روی آن کلیک و ۴ نفر محصول را خریداری کنند، نرخ همگرایی ۴ از ۱۰ نفر یعنی ۴۰ درصد خواهد بود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 405
Creative Set

نوعی مجموعه تبلیغاتی

مجموعه‌ای از ویدئوهای تبلیغاتی، بنرهای طراحی شده در انتهای ویدئو و لینک شمارش تعداد نصب و یا تعداد کلیک که در یکی از Third Partyها ساخته شده است. این مجموعه ساخت کمپین در نوبت‌های متعدد را آسان می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 409
CRO

بهینه سازی نرخ تبدیل

مخفف Conversion Rate Optimization. شاخه‌ای از دیجیتال مارکتینگ است که هدف آن بهبود نرخ همگرایی (conversion rate) است. CRO در واقع تلفیقی از روانشناسی، بازاریابی و طراحی وب‌سایت است. در این شاخه، ابتدا رفتار بازدیدکنندگان وب‌سایت را شناسایی و در انتها آن را بهینه‌سازی می‌کنند. برای این منظور از فن‌هایی نظیر تست A/B استفاده می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 413
CSS

یک زبان برنامه نویسی

CSS یک کد است که به HTML یک وب‌سایت می‌گوید چگونه در صفحه مانیتور نمایش داده شود. CSS باعث صرفه‌جویی زمان طراحان وب‌سایت می‌شود؛ زیرا آن‌ها می‌توانند به ‌جای طراحی خط به خط کدها به‌ صورت جداگانه، بخش‌های متشکل از کدهای HTML را به‌صورت گروهی بسازند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 434
CTA

دعوت از مخاطب برای انجام یک کار

مخفف Call To Action. یک لینک متنی، تصویری، دکمه یا لینک وب‌سایت است که مخاطب را به کلیک بر روی آن تشویق می‌کند. CTA نقش بسیار مهمی در بازاریابی ایفا می‌کند، زیرا تبدیل مخاطبان به lead را تسهیل می‌کند. بنابراین، CTAها باید به ‌اندازه کافی قانع‌کننده، تشویق‌کننده و دارای پیشنهاد ارزشمند باشند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 440
Customer Behavior

رفتار مشتری

به فعالیت‌های یک کاربر در فضای وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن ها و شبکه‌های اجتماعی مانند دانلود فایل‌ها، تماشای ویدئو، لایک کردن یا خریداری محصولات گفته می‌شود که به ‌منظور بهینه‌سازی مارکتینگ قابل دنبال کردن، اندازه‌گیری، ارزیابی و آنالیز هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 414
Customer Events/Attribute

خصوصیات مشتری

داده‌هایی است که در مورد رفتار و اطلاعات کاربران توسط سیستم CRM جمع‌آوری شده و برای شخصی‌سازی استفاده می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 422
Customer Journey

 سفر مشتری

سفر مشتری، اصطلاحی است که به ‌منظور توصیف رابطه مداوم بین مصرف‌کننده و محصول با برند استفاده می‌شود. سفر مشتری هم در دنیای کسب‌ و کارهای B2B و هم B2C استفاده می‌شود. این اصطلاح به معنای هدایت مشتری، تعامل مداوم با او و به‌ نوعی همراهی با او در طول آشنایی و استفاده از محصولات و خدمات است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 422
Customer Permissions

کسب اجازه از مشتری

درخواست‌هایی است که برندها و کسب ‌و کارها از مشتریان و مخاطبان خود برای دریافت اطلاعات شخصی، دسترسی به دستگاه و داده‌های دیگر آنها دارند. این داده‌ها می‌تواند شامل موقعیت جغرافیایی مخاطبان، اجازه دسترسی به برخی عناصر تلفن همراه و اجازه برای ارسال ایمیل باشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 404
Dashboard

داشبورد

داشبورد یکی از ابزارهای مدیریت اطلاعات است که به‌ منظور دنبال کردن KPIها، معیارها و سایر نقاط کلیدی مرتبط با کسب ‌و کار، داده‌های پرتالی بر روی کامپیوتر ارائه می‌دهد. داشبورد از طریق تصویرسازی داده‌ها، مجموعه داده‌های پیچیده را به‌گونه‌ای قابل ‌فهم، ساده می‌کند تا کاربران با نگاهی گذرا بتوانند از عملکرد کسب ‌و کار خود اطمینان حاصل کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 452
Deep Link

لینک عمیق

Deep link، در واقع لینکی است که یک کاربر اپلیکیشن موبایل را به ‌طور مستقیم به محتوای مورد نظر درون اپلیکیشن هدایت می‌کند و در صورتی‌ که کاربر اپلیکیشن را نداشته باشد، کاربر را به ‌طور خودکار به صفحه اپ استور اپلیکیشن هدایت می‌کند تا کاربر بتواند اپلیکیشن را دانلود کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 508
Deterministic

داده های قطعی

داده‌هایی که به ‌صورت قطعی مشخص می‌کند کاربر کیست. به ‌عنوان‌ مثال، کارت اعتباری، شماره تلفن و آدرس ایمیل و آدرس خانه، از جمله داده‌های قطعی به ‌حساب می‌آید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 452
Device-based Protection

نوعی روش مبارزه با تقلب های موبایلی

از جمله روش‌های مبارزه با تقلب‌های موبایلی است که دستگاه‌های متخلف را شناسایی و مسدود می‌کند. این روش، نسبتاً جدید است و سرویس‌های کمی از این روش استفاده می‌کنند. بهترین و جامع‌ترین سرویس موجود در بازار، پلتفرم DeviceRank است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Digital Marketing

بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ای از تلاش‌ها در زمینه بازاریابی است که در فضای دیجیتال انجام می‌شود. بازاریابی دیجیتال شامل روش‌های مختلف از جمله بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوا و بلاگ‏ نویسی و ... می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Disavow

یکی از ابزارهای گوگل

با استفاده از ابزار Disavow Google می‌توانید به گوگل اعلام کنید که کدام بک لینک نباید برای محاسبه رتبه‌بندی وب‌سایت در صفحه جستجو مورد استفاده قرار گیرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 468
Display Ads

تبلیغات نمایشی

تبلیغات موجود در شبکه‌های نمایشی که می‌تواند در فرمت‌های مختلف مانند تصویر، فلش و ویدئو باشد. معمول‌ترین نوع آنها، تبلیغات بنری است که در سراسر وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی و درون اپلیکیشن دیده می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 456
Display Fraud

تقلب نمایشی

نوعی از تقلب‌های موبایلی است که در تبلیغات نمایشی اتفاق می‌افتد. رایج‌ترین تقلب‌های نمایشی، Ad stacking و pop-under است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 476
Display Network

شبکه نمایشی

شبکه‌ای از وب‌سایت ها و اپلیکیشن ­ها است که تبلیغات نمایشی را در صفحات وب‌سایت خود نشان می‌دهند. کسب ‌و کارها می‌توانند در این شبکه‌ها مصرف‌کنندگان خود را بر اساس موضوعات و کلمات کلیدی مورد جستجو، قرارگیری در صفحات خاص و هدف‌گیری مجدد (Remarketing)، مورد هدف قرار دهند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 419
DMP

پلتفرم مدیریت داده

مخفف Data-Management Platform. سیستمی که برندها برای یافتن هرگونه اطلاعات درباره کاربران و بازار، مورد استفاده قرار می‌دهند. برندها ابتدایی‌ترین داده‌ها (ایمیل کاربران، نمودار فروش و ...) را در سیستم DMP آپلود می‌کنند و با داده‌های دیگر ادغام می‌کنند تا بتوانند تصمیم‌های بهتری برای بازاریابی خود بگیرند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 459
DNS

سیستم نام دامنه

مخفف Domain Name System. پروتکلی که URL وب‌سایت که متشکل از حروف است را به آدرس IP که متشکل از اعداد است ترجمه می‌کند. URL برای کاربران اینترنت به یادماندنی است، اما آدرس IP برای استفاده در فضای وب‌سایت‌ها مناسب است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 483
Dofollow

دوفالو

این اصطلاح، نشان‌دهنده یک هایپرلینک بدون تگ nofollow است. فرض اولیه در هایپرلینک، وجود لینک dofollow است تا اینکه یک کد nofollow به آن اضافه شود. لینک‌های dofollow ازلحاظ سئو، برای URL مقصد ارزش و اعتبار ایجاد می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 477
Domain Name

نام دامنه

یک نام منحصر به ‌فرد و متشکل از حروف، اعداد، خط تیره و نقطه برای نام‌گذاری یک وب‌سایت است. مثلاً tapsell.ir نام دامنه سایت تپسل است. نام دامنه به‌ جای آدرس IP سایت (که رشته‌ای از اعداد است) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 472
Downsell

قسمتی از قیف فروش

به قسمتی از قیف فروش اشاره دارد؛ جایی که کاربر یک کالا را به دلیل گران بودن نمی‌خرد و شما در این مرحله، کالاهایی با قیمت مناسب‌تر را به کاربر پیشنهاد می‌دهید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 480
DSP

پلتفرمی برای خرید رسانه

مخفف Demand-Side Platform. یکی از سه تکنولوژی مورد استفاده در اکوسیستم خرید و فروش تبلیغات و جایگاه‌های تبلیغاتی است. این سیستم به بازاریابان و تبلیغ ­دهندگان امکان خرید خودکار جایگاه‌ها و ظرفیت‌های تبلیغاتی را می‌دهد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 510
Dynamic Content

محتوای پویا

اطلاعاتی است که برای شخصی کردن پیام‌ها و تعاملات مشتریان استفاده می‌شود و دائماً به ‌روز می‌شود. در واقع، به‌جای استفاده از ویژگی‌های آماری مشتریان مانند نام، شهر، جنسیت و ... از APIها و سیستم‌های اختصاصی خود برای ایجاد محتوای مرتبط و پویا استفاده می‌کنند و این محتوا می‌تواند شامل هر چیزی از آب‌وهوا گرفته تا برنامه زمان‌بندی فیلم‌ها یا تیتر خبرها باشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 479
EBook

کتاب الکترونیکی

نسخه‌های دیجیتال از کتاب است که در فرمت‌هایی نظیر pdf منتشر می‌شود و معمولاً بازاریابان این کتاب‌ها را برای تولید lead استفاده می‌کنند. محتوای این EBookها معمولاً طولانی‌تر از پست‌های وبلاگ است و به ‌صورت جزئی‌تر به موضوعات می‌پردازد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 450
eCPM

هزینه موثر به ازای هزار بار نمایش

درآمد مؤثر حاصل از هر هزار نمایش کامل تبلیغ به کاربران را eCPM می‌گویند. این پارامتر یکی از اصلی‌ترین معیارهای ناشران و توسعه‌دهندگان برای انتخاب شبکه تبلیغاتی و کسب درآمد از آن است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 454
Editorial Calendar

تقویم تحریریه

چیزی شبیه به نقشه برای تولید محتوا است که به شما در تولید بهترین محتوا، یافتن بهترین موضوعات، یافتن مخاطبان هدف و فرکانس انتشار محتواها کمک می‌کند. استفاده از این تقویم محتوا باعث نظم بیشتر و برطرف کردن مشکلات محتوایی می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 458
Email Automation

اتوماسیون ایمیل

ارسال خودکار ایمیل‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مربوط به ایمیل مارکتینگ را اتوماسیون ایمیل می‌نامند. ایمیل‌های خوش‌آمدگویی، تأیید خرید و ... ازجمله ایمیل‌هایی هستند که با استفاده از سیستم‌های اتوماسیون ارسال می‌شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 457
Email List

لیست ایمیل

مجموعه‌ای از آدرس‌های ایمیل است که برای ارسال کمپین‌های هدفمند ایمیلی کاربرد دارد. روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری ایمیل‌های این لیست وجود دارد. لیست ایمیل‌ها معمولاً بر اساس میزان تعاملات و ویژگی‌های فردی مشترکین تقسیم‌بندی می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 459
Email Marketing

بازاریابی ایمیلی

استفاده از ایمیل در بازاریابی و با هدف جذب مشتری، افزایش فروش، حفظ ارتباط مشتری با برند و ... را ایمیل مارکتینگ می‌گویند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 432
Engagement Rate

نرخ تعاملات

معیاری است که میزان تعاملات مشتریان (تعداد لایک، کامنت، اشتراک‌گذاری و ...) با یک بخش از محتوا را توصیف می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 447
Event

رخداد

اقدامات و فعالیت‌هایی که توسط کاربران درون اپلیکیشن یا وب‌سایت انجام می‌شود. این رخداد می‌تواند هر چیزی باشد؛ تکمیل خرید، تکمیل یک مرحله از بازی، کلیک روی دکمه خاص، ثبت‌نام در یک فرم مخصوص و ... فعالیت‌هایی هستند که به‌عنوان یک event شناخته می‌شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 451
Evergreen Content

محتوای همیشه سبز

محتواهای ارزشمند، باکیفیت، استاندارد و صریحی هستند که حتی پس از گذشت مدت‌زمان طولانی از انتشار آن نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و همچنان برای خوانندگان ارزشمند هستند. این‌گونه پست‌ها به دلیل ایجاد سئو خوب برای بازاریابان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 433
External Link

لینک خروجی

لینک موجود در یک صفحه از وب سایت که به صفحه های خارج از وب سایت مذکور اشاره دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 437
Fill Rate

درصد وجود تبلیغ

درصد وجود تبلیغ بیانگر نسبت تعداد نمایش ­های موفق تبلیغ به تعداد کل درخواست­ های ارسالی از یک رسانه به شبکه تبلیغاتی است. برای مثال، اگر یک اپلیکیشن در یک ساعت هزار درخواست نمایش تبلیغ به کاربرانش را به شبکه تبلیغاتی ارسال کند اما شبکه تبلیغاتی فقط بتواند ۵۰۰ تبلیغ را برای نمایش به اپلیکیشن بفرستند، درصد وجود تبلیغ ۵۰ درصد خواهد بود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Fingerprinting

اثر انگشت مرورگر

اثر انگشت دستگاه یا اثر انگشت مرورگر، روشی است که در آن، داده­ های پایه کاربران موبایل، با هدف شناسایی آن­ها از مرحله کلیک تا نصب جمع­ آوری می­ شوند. با استفاده از این روش، اطلاعاتی اساسی، نظیر آدرسIP دستگاه ­های موبایل به دست می ­آید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 446
Flash

نرم افزاری ویدیویی

نوعی نرم ­افزار ویدئویی که توسط شرکت Adobe Macromedia طراحی شده است. این نرم­ افزار انیمیشن­ های گرافیکی (vector-based) با حجم پایین تولید می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 434
Flickr

فلیکر

رسانه یا شبکه ای است که کاربران می توانند در آن عکس آپلود کنند و به اشتراک بگذارند. فلیکر، بزرگ ترین سایت اشتراک گذاری عکس در جهان است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 482
Forced Click

کلیک اجباری

نوعی از تقلب ­های کلیکی هستند که کاربر را مجبور به کلیک روی تبلیغ می­ کند. به عنوان مثال، آگهی­ های تمام صفحه بدون دکمه X برای بستن آگهی که هیچ چاره ­ای برای کاربر به جز کلیک روی تبلیغ باقی نمی­ گذارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 484
Forum

انجمن

فضایی از وب سایت است که به مکالمات و پیام های کاربران اختصاص داده شده است و معمولا به بخش پشتیبانی مربوط است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
Fraud Distribution Modeling

نوعی تجزیه و تحلیل برای شناسایی تقلب

نوعی تجزیه و تحلیل است که از مدل­ های توزیع آماری برای شناسایی رفتارهای مشکوک و غیرعادی استفاده می­ شود. رایج ­ترین معیار مورد استفاده برای ترسیم مدل توزیع، فاصله زمانی بین کلیک تا نصب است. در صورتی که فاصله زمانی بین کلیک روی تبلیغ و نصب اپلیکیشن بیش از حد کوتاه باشد و غیرعادی به نظر برسد، می­ توان با ترسیم نمودار توزیع آن، به تقلب بودن نصب­ ها پی برد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 484
Fraudulent Device

دستگاه ایجاد کننده ترافیک تقلبی

دستگاه ­های موبایل که ترافیک تقلبی بسیار زیادی ایجاد می ­کنند. سرویس ­هایی نظیر DeviceRank می ­توانند چنین دستگاه ­هایی را شناسایی و به صورت خودکار مسدود کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 441
Frequency

فرکانس

تعداد دفعات انجام کاری در واحد زمان را فرکانس می­ گویند. در بازاریابی دیجیتال اصطلاحاتی مانند فرکانس نمایش تبلیغ و فرکانس ارسال ایمیل بیانگر تعداد نمایش تبلیغات به یک کاربر یا ارسال ایمیل در طول یک مدت مشخص است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Frequency Capping

تنظیم فرکانس نمایش تبلیغات به کاربر

تنظیم یک محدودیت برای فرکانس نمایش تبلیغات به یک کاربر در طول مدت زمان معین است. به عنوان مثال، تپسل می­ تواند فرکانس نمایش تبلیغات به کاربر را به گونه­ ای تنظیم کند که هر کاربر یک تبلیغ را بیش از سه بار مشاهده نکند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 480
Friction

ناسازگاری

هر عنصر موجود در وب­سایت که باعث گیج کردن، منحرف کردن و یا استرس برای بازدیدکنندگان شود را Friction می ­گویند که باعث می­ شود آن­ها وب­سایت را سریع ترک کنند. استفاده از رنگ­های ناسازگار، متن­های طولانی و صفحات فرود با گزینه­ های زیاد و گیج ­کننده نمونه ­هایی از friction هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 464
Funnel

قیف

زمانی که کاربران خود را از طریق یک قیف از پیش تعریف ­شده که شامل چندین CTA است، در طی مراحل مختلف به سمت هدف مورد نظر خود هدایت می­ کنید، در حال استفاده از قیف بازاریابی هستید. قیف بازاریابی در واقع روشی برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان ثابت در طول دوره سفر مشتری است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 488
Google AdWords

گوگل ادوردز

سرویس تبلیغات آنلاین شرکت گوگل است. این سیستم به تبلیغ ­دهندگان اجازه می­ دهد به منظور دستیابی به مشتریان، تبلیغات خود را از طریق شبکه­ های جستجو نمایش دهند. این سیستم به صورت مزایده ­ای عمل می ­کند. این سیستم مدل­ های قیمت­ گذاری مختلفی را پیشنهاد می ­دهد که به قیمت پیشنهادی (bid) کسب و کارها برای کلمات کلیدی مورد نظرشان بستگی دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Google Algorithm

الگوریتم گوگل

سیستم برنامه ریاضی گوگل که تعیین می­ کند کدام وب­سایت ­ها در کدام بخش از صفحات نتایج جستجو نمایش داده شوند. این الگوریتم تحت عنوان Core Algorithm نیز شناخته می­ شود. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 490
Google Analytics

گوگل آنالیتیکس

یکی از ابزارهای کاربردی و رایگان تجزیه و تحلیل وب­سایت که توسط Google ایجاد شده است. ترافیک وب­سایت، نرخ همگرایی، معیارهای کاربری، مقایسه داده­ ها و میزان تأثیر هر کانال بازاریابی بر کسب و کار از جمله اطلاعاتی است که توسط این ابزار انداز­ه ­گیری و گزارش می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 431
Google My Business

گوگل مای بیزینس

پلتفرمی است که کسب و کارها می ­توانند به منظور حضور در صفحه نتایج جستجو اطلاعاتی نظیر نام، آدرس وب­سایت، آدرس، نقشه، شماره تلفن، ساعات کاری را در آن وارد کنند. به دلیل جستجوی این پلتفرم بر اساس منطقه جغرافیایی، حضور در آن برای کسب و کارهای محلی مفید و ضروری است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
Google Reviews

بخش نظرات گوگل

نظرات و مرورهایی که در پلتفرم google my business گذاشته می­ شود. این نظرات در مقیاس 1 تا 5 ستاره و شامل یک پیام کوتاه است که توسط بازدیدکننده قرار داده می­ شود. این نظرات در نتایج جستجوی سایت نیز نمایش داده می­ شود و در سئو نیز تاثیرگذار است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 473
Gravity Forms

از پلاگین های وردپرس

یک پلاگین از وردپرس است که فرم تماس شخصی سازی شده را به وب سایت اضافه می کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 468
Guest Post

پست مهمان

نوشتن و انتشار یک محتوا توسط یک شخص در وب­سایت یا بلاگ شخص دیگری به دعوت صاحب وب­سایت یا بلاگ، پست مهمان نامیده م ی­شود. این کار معمولا برای ایجاد بک­لینک برای وبسایت، افزایش ترافیک یا افزایش آگاهی از برند انجام می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 430
Hacker

هکر

یک برنامه ­نویس با مهارت بسیار بالا که به صورت غیرقانونی و غیراخلاقی قادر به ایجاد تغییراتی در برنامه­ های کامپیوتری است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 477
Hashing

هشینگ

راهی برای پنهان کردن اطلاعات شخصی کاربران هنگامی که بین شرکای تبلیغاتی به اشتراک گذاشته می ­شود. به عنوان مثال، اگر برندی از ناشر بخواهد تبلیغ را به کاربرانی نمایش دهد که لیست ایمیلشان را دارد، آدرس ایمیل آنها به ناشر نمایش داده نمی­ شوند و به نوعی، به زبانی ترجمه می­ شود که تنها کامپیوتر درک می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
Hashtag

هشتگ

عبارت­ هایی است که بدون فاصله با نماد # نوشته می­ شود و برای برچسب­ گذاری محتوا به منظور راحت ­تر دیده و پیدا شدن توسط کاربران استفاده می­ شود. هشتگ­ ها اغلب در پست­ های شبکه ­های اجتماعی و وبلاگ ­ها استفاده می­ شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 494
Header

هدر

به قسمت بالای صفحات وبسایت که معمولا شامل لوگو و منوی وبسایت است گفته می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 462
Header Tag

تگ هدر

تگ هدر در HTMLها برای طبقه­ بندی محتوای صفحه مورد استفاده قرار می­ گیرند و شامل H2, H1 ، H3 و ... می باشد. این­ها در واقع، عناوین صفحه هستند که به کاربران کمک می­ کند تا محتوای مورد نظرشان را راحت ­تر پیدا کنند و همچنین به فهمیدن موضوع محتوای صفحه توسط موتور جستجو نیز کمک می­ کند. هر صفحه باید تنها یک H1 داشته باشد که مهم ­ترین عنوان صفحه محسوب می­ شود. زیرمجموعه H1، عناوین H2 و به همین ترتیب زیرمجموعه عناوین H2، هدر H3 است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 457
Heatmap

نقشه حرارتی

یک نمایش گرافیکی است که نشان­ دهنده چگونگی تعامل کابران با وب­سایت است. نرم ­افزارهایی که برای این کار وجود دارد، محل کلیک کاربران در وب­سایت، چگونگی اسکرول کردن کاربر و حوه حرکت آن­ها در سایت را دنبال می­ کنند. Heatmapها به پی بردن به رفتار کاربر در سایت و بهینه ­سازی طراحی سایت کمک شایانی می­کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 480
Hreflang Tag

یک کد در HTML وب­سایت است که به موتورهای جستجو مانند گوگل اعلام می­ کند صفحه وب­سایت از چه زبانی استفاده می­ کند. این تگ­ها برای وب­سایت­ هایی که چندین نسخه در زبان­ های مختلف دارند، بسیار مفید است. این تگ­ ها به گوگل کمک می­ کند تا محتوای مرتبط را به مخاطبین درست نمایش دهد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 444
HTTP

پروتکل انتقال فوق متن

این واژه مخفف عبارت Hypertext Transfer Protocol است. HTTP، پروتکلی است که توسط وب جهانی برای تعیین نحوه فرمت کردن و انتقال داده ­ها و آنچه مرورگرها و سرورهای وب باید برای پاسخ دادن به یک فرمان انجام دهند، استفاده می شود. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 483
Hyperlink

هایپرلینک

یک کد HTML است که ارتباط بین دو صفحه وب­سایت را فراهم می ­کند و اغلب به صورت برجسته و با رنگ متفاوت مشخص می ­شود. این لینک ­ها می ­توانند تصویر یا نوشته باشند. از طریق کلیک بر روی این لینک ­های برجسته، می­ توان مستقیما به صفحه تعیین شده رفت.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 506
IM

بازاریابی اینترنتی

مخفف Internet Marketing. استفاده از اينترنت توسط صاحبان کسب ‌و کار و توسعه‌دهندگان براي بازاريابي محصولات و خدمات را اينترنت مارکتينگ مي­ گويند که روش‌های مختلفي دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Impression Share

سهم بازخورد

يکي از شاخص‌هایي است که در تبليغات کليکي استفاده می‌شود. اين شاخص، نسبت تعداد دفعات بازديد يک تبليغ توسط کاربران به تعداد کل دفعاتي است که تبليغ احتمال ديده شدن دارد. به ‌عنوان‌ مثال، اگر impression share يک تبليغ ٧٠% باشد، به معناي اين است که از ١٠مرتبه بازديد احتمالي تبليغ، ٧مرتبه بازديد شده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
In-App Ads

تبلیغات درون برنامه ای

يکي از روش‌های ديجيتال مارکتينگ است که تبليغ­ دهندگان، آگهی‌های خود را در قالب‌های مختلف نظير بنر تبليغاتي، ويدئو و ... توسط شبکه‌های تبليغاتي در اپليکيشن‌هايي که ناشرين آن‌ها مايل به انجام اين کار هستند، نمايش می‌دهند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 436
In-App Message

پیام درون برنامه ای

پیام‌های درون برنامه‌ای، پیام‌های ديجيتالي هستند که مردم تنها زماني قادر به دريافت آن‌ها هستند که در حال استفاده از اپليکيشن باشند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
In-App Purchase

خرید درون برنامه ای

خريد محصولات يا خدمات از طريق اپلیکیشن‌های موجود روي موبایل‌ها و تبلت‌ها را خريد درون اپليکيشن مي­ گويند. اين اصطلاح همچنين به خريدهاي ريالي اقلام مختلف درون بازی‌ها مثل خريد سکه، الماس و ... هم گفته می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 458
Inbound Marketing

بازاريابي درون‌گرا

بازاريابي درون‌گرا يک بازاريابي غيرمستقيم محسوب می‌شود و تمرکز آن بر افزايش مشتريان از راه‌هایی غير از تبليغات تهاجمي است. اين نوع از بازاريابي از طريق قيف بازاريابي با مشتريان ارتباط برقرار می‌کند و به جاي فروش مستقيم، از طريق جلب اعتماد مخاطب در طول يک مسير، او را به مشتري تبديل می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 443
Incentive Traffic

ترافيکي است که توسط مردم به ازاي دريافت پول، پاداش يا جایزه‌های بازي براي انجام کاري نظير تماشاي کامل ويدئوي تبليغاتي، نصب اپليکيشن، پر کردن نظرسنجي انجام می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 432
Influencer Marketing

بازاریابی تاثیرگذار

بازاريابي تأثیرگذار نوعی بازاريابي است که از افراد تأثيرگذار بر جامعه به ‌منظور رساندن پیام‌های تبليغاتي در قالبي الهام‌بخش استفاده می‌کند. اين افراد تأثيرگذار با دريافت مقداري پول از تبليغ­دهندگان اين کار را به صورت غيرمستقيم و به ‌گونه‌ای که براي مخاطبان جذاب باشد، انجام می‌دهند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Infographic

اینفوگرافیک

تصويري که با هدف انتقال اطلاعات و داده‌ها طراحي شده است. از اينفوگرافيک براي نمايش ساده و تصويري مفاهيم پيچيده استفاده می‌شود که در بين بازاريابان ديجيتال از محبوبيت زيادي برخوردار است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 434
Install Attribution

اطلاعاتي که بيان ­کننده محلي است که کاربر را به نصب هدايت کرده است. اين اطلاعات براي بازاريابان بسيار مهم است؛ زيرا می‌تواند جهت ­دهنده تلاش‌های آينده بازاريابي هر کسب‌ و کاري باشد و ميزان سرمایه‌گذاری در هر کمپين را مشخص می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 446
Instant Messaging

پیام رسانی فوری

سرويسي که در آن افراد می‌توانند از طريق يک رابط کاربري مبتني بر متن به صورت آنلاين با يکديگر ارتباط برقرار کنند. اشتراک‌گذاری فایل‌های کوچک در اين پلتفرم‌ها رايج است. شرکت‌های زيادي مانند فيسبوک، اسکايپ و جيميل اين پلتفرم را ايجاد کرده‌اند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 458
Interstitial Ads

آگهی‌هایی هستند که بين دو صفحه محتوايي زماني که بازديدکننده وب‌سایت از يک صفحه به صفحه دیگر وب‌سایت هدايت می‌شود، ظاهر می‌شوند. در اپلیکیشن‌های موبايل هم از این مدل تبليغاتي استفاده می‌شود ولی باید آن را فقط در جایگاه‌های مخصوصي قرار داد تا باعث تخريب تجربه کاربري نشود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Inventory

تعداد يا حجم ظرفیت‌های تبليغاتي که يک ناشر می‌تواند براي فروش به تبليغ­ دهندگان ارائه دهد. اين ظرفیت‌ها به حجم جایگاه‌های تبليغاتي در وب‌سایت‌ها يا اپلیکیشن‌های ناشر اشاره دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 506
IP Address

آدرس IP

يک شماره منحصربه‌فرد براي هر دستگاه استفاده ­کننده از اينترنت است. از اين آدرس براي تشخيص محل دستگاه و تشخيص آن از ساير دستگاه‌های در حال استفاده از اينترنت استفاده می‌شود. شما نيز می‌توانید آدرس IP عمومي خود را از طريق جستجو عبارت ”?What is my IP Address“ پيدا کنيد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
IR

مخفف Installation Rate. نسبت تعداد کل نصب‌ها به تعداد کل کلیک‌های صورت گرفته در انتهاي تبليغات را IR می‌نامند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 461
Java

جاوا

جاوا، يکي از قوی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که مستقل از پلتفرم‌ها است؛ يعني اين زبان قابل پیاده‌سازی و اجرا در سیستم‌عامل‌ها و کامپيوترهاي مختلف است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 441
JavaScript

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت، زبان برنامه‌نویسی ساده‌ای است که با HTML نيز ترکيب می‌شود و در وب‌سایت‌هاي زيادي استفاده می‌شود. جاوا اسکريپت زبان به نسبت ساده‌تری است، اما به اندازه جاوا قوي نيست.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 466
Keyword Proximity

يکي از معيارهاي مهم در موتور جستجوي گوگل است که به ميزان نزديک بودن دو کليدواژه به يکديگر اشاره دارد. هرچه کلیدواژه‌ها نزدیک‌تر به هم قرار گيرند، تأثیر بيشتري بر گوگل می‌گذارند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 425
Keyword Steaming

موتورهاي جستجو براي رتبه‌بندی صفحات، تنها به کلیدواژه‌ها توجه ندارند، بلکه جمع کلمات، هم‌خانواده‌ها و هم‌معنی کلیدواژه‌ها نيز مؤثر هستند. موتورهاي جستجو چنين کلماتي را هم وزن همان کلیدواژه‌ها در نظر می‌گیرند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 436
KPI

مخفف Key Performance Indicator. معيارهايي است که براي ارزيابي ميزان موفقيت فعالیت‌ها استفاده می‌کنند. بازاريابان با توجه به اين شاخص‌های عملکردي، فرايند مارکتينگ خود را دنبال می‌کنند. ميزان ترافيک، نرخ کليک، نرخ همگرايي و ... نمونه‌هایی از KPI هاي مهم در مارکتينگ هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 506
LAD

مخفف Limit Ad Tracking. یک ویژگی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ID آن­ها در اختیار تبلیغ­ دهندگان قرار داده نشود. زمانی که این تنظیمات فعال می‌شود، ID کاربر هنگام ردیابی ظاهر نمی­ شود؛ یعنی این دسته از کاربران تبلیغات هدفمند و خاص را مشاهده نخواهند کرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Lead

سرنخ

لید یا سرنخ، کسی است که به محصول و یا سرویس شما از هر طریقی علاقه نشان داده است. یک مشتری بالقوه در قیف فروش است که تا حدودی با کسب و کار ارتباط برقرار کرده است. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
Lead Nurturing

پرورش لید

راه­ هایی برای توسعه و پیشرفت مجموعه‌ای از ارتباطات (ایمیل، شبکه ­های اجتماعی و ...) برای حفظ تعاملات با lead و هدایت او به سمت انتهای قیف بازاریابی است. پرورش lead از طریق ایجاد محتوای مرتبط به lead ها به تکمیل فرآیند خرید کمک می­ کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 444
Link Pyramid

هرم لینک

یک نوع از استراتژی بک لینک سازی که به لینک سازی چند مرحله‌ای معروف است اینطور که در مرحله 3 به صفحات وب مرحله 2 و در مرحله 2 به صفحات وب مرحله 1 و در مرحله 1 به سایت و صفحات شما لینک داده می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 458
Link Velocity

سرعت لینک

سرعت لینک دهی به یک سایت را مورد بررسی قرار می­ دهد. برای مثال سایت ­های خبری بدلیل حجم لینک­ هایی که به صفحاتشان می­ شود جزو دسته high Link Velocity قرار می­ گیرند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 438
LTV

مخفف Life Time Value. به میزان کل درآمد حاصل از یک کاربر در چرخه کامل استفاده او از محصول LTV گفته می‌شود. مقایسه LTV با CAC می­تواند مشخص کند که یک مشتری به اندازه‌ای که برای جذب او خرج شده درآمدزا بوده یا خیر و به این ترتیب میزان بهینگی کمپین ­های تبلیغاتی و تعامل­ های مشتری مشخص می ­شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 452
Map Pack

بخشی از صفحه نتایج گوگل است که سه کسب و کاری که در نقشه محلی ثبت شده را نمایش می‌دهد. این بخش معمولا در نتیجه جستجوی یک کسب وکار خاص، محل خاص و یا واژه "نزدیک من" نمایش داده می ­شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 449
Medium

رسانه ­های مورد استفاده برای افزایش ترافیک وب­سایت که می‌تواند توسط Google Analytics هم تجزیه و تحلیل شود را medium می ­گویند. برخی از نمونه­ های رایج آن Organic, CPC, Refferal, Social وemail  هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
Meta Description

توضیحات هر صفحه به طور خلاصه شده که در نتایج جستجو هم نمایش داده می‌شود در این تگ نوشته می­ شود که در گذشته محدودیت کاراکتر 150 تا 170 کاراکتر بوده اما در حال حاضر تا 320 کاراکتر رسیده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 449
Meta Keyword

در چند سال اخیر، این نوع تگ­ ها این امکان را برای نویسندگان فراهم می­ کرد تا تعداد زیادی کلیدواژه مرتبط (یا بعضا غیرمرتبط که اشتباه بود) را وارد کنند. امروزه، این کار تاثیر چندانی در سئو و رتبه­ بندی در موتورهای جستجو ندارد و توسط بسیاری از موتورهای جستجو از جمله نادیده گرفته می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 473
Meta Robots

این تگ متا به موتورهای جستجو اجازه جستجو و دنبال یک صفحه را می­ دهد. لازم به ذکر است که ربات­ های موتور جستجو به طور خودکار صفحات را ایندکس می‌کنند اما در صورتی که نخواهید اجازه دسترسی دهید استفاده از این تگ الزامی است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 451
Meta Title

عنوان متا

عنوان اصلی هر صفحه از وب­سایت که از مهم­ ترین متاتگ ­ها می­ باشد که حداکثر باید بین 50 تا 60 کاراکتر باشد و این نوع متا در صفحه نتیجه موتورهای جستجو در مرورگرها هم نمایش داده می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 439
Microblog

میکرو بلاگ

میکرو بلاگ ­ها، کاربردی نظیر شبکه ­های اجتماعی دارند که کاربران می‌توانند محتواهای کوتاه با محدودیت کاراکتر را به اشتراک بگذارند. معروف ­ترین نمونه میکرو بلاگ، توئیتر است که تلفیقی از شبکه­ های اجتماعی و بلاگ را برای کاربران فراهم کرده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
Middle of the Funnel

میانه قیف بازاریابی

قسمت میانی قیف بازاریابی است. در این مرحله، لید پس از روبرو شدن با یک مشکل (مثلا، نیاز به یک میز جدید)، به دنبال یافتن راه ­حل برای مشکل، تحقیق درباره آن و مقایسه راه حل­ ها است. کسب و کار شما می­ تواند یکی از راه ­حل­ های موجود برای مشکل لید باشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Mobile Fraud Detection

شناسایی تقلب موبایلی

مقابله با تقلب­ های موبایلی، تمامی روش­ های و تکنولوژی­ های مورد استفاده در تبلیغات دیجیتال است که به بازاریابان موبایلی کمک می‌کند تا تقلب­ های موبایلی را شناسایی کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 438
Mobile Marketing

بازاریابی موبایلی

یکی از روش ­های بازاریابی آنلاین است که بر دستیابی به مخاطبان تلفن­ های هوشمند، تبلت یا دستگاه­ های مشابه دیگر از طریق وب­سایت، ایمیل، شبکه­ های اجتماعی، MMS ، SMS و اپلیکیشن ­های موبایل تأکید دارد. بازاریابی موبایلی می ­تواند بر اساس اطلاعات زمانی، مکانی و اطلاعات شخصی مخاطبان و حتی رفتار کاربران به راحتی بهینه ­سازی شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Mobile Optimization

بهینه­ سازی موبایلی

بهینه­ سازی موبایلی، طراحی و قالب­ بندی کاربرپسند وب­ سایت ­ها برای نمایش مناسب در تلفن ­های همراه است؛ به گونه ­ای که خواندن محتوای موجود در وب­ سایت و بارگذاری صفحات وب­سایت در صفحات تلفن همراه دشوار نباشد. در صورتی که وب­سایت شما برای نمایش در موبایل مناسب نباشد، بخش بزرگی از مخاطبان و در نهایت، ترافیک بسیار زیادی را از دست خواهید داد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 436
Monetization

اصطلاحی است که به صاحبان وب­سایت ها و اپلیکیشن ­های موبایل امکان کسب درآمد را می­ دهد. درآمدزایی از روش ­های مختلفی مانند نمایش ویدئوها و بنرهای تبلیغاتی و همکاری در فروش (affiliate marketing) امکان­ پذیر است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 468
NAP

نام-آدرس-تلفن

مخفف Name- Address- Phone Number. کلمه­ ای است که به عنوان مخفف استنادات محلی به کار می­ رود و عامل مهمی برای کمپین جستجوهای محلی است. به منظور حضور در لیست­های محلی، این موارد حتما باید در فهرست­ های محلی (local directories) وارد شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 430
Native Advertising

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان نوعی از بازاریابی و تبلیغات آنلاین است که در تلاش است به مخاطب کمتر حس تبلیغاتی القا کند. این نوع تبلیغات بر اساس تجربه مشتری، متناسب با محيط تبلیغ و بدون ایجاد مزاحمت برای مخاطب اجرا می­ شود. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 458
Negative SEO

سئوی منفی

تلاش ­های غیراخلاقی و غیرقانونی برای آسیب رساندن به جایگاه رقبا در گوگل است که تحت عنوان Google Bowling نیز شناخته می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 422
Niche

موضوع یا مارکت خاصی که به عنوان هدف در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، niche تپسل، بازاریابی دیجیتال است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 433
Non-Incent Traffic

درست برخلاف incent traffic، این نوع از ترافیک بدون هیچ­گونه پیشنهاد و جایزه ­ای به دست می‌آید. کاربران به صورت خودجوش و بر اساس علاقه­ مندی خود تصمیم به ایجاد تعامل با تبلیغات می­ گیرند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 491
Offsite SEO

تکنیک ­های بهینه‌سازی موتورهای جستجو که بدون نیاز به ایجاد تغییرات در وب‌سایت انجام می‌شود؛ مانند بررسی لینک­ های ورودی یا عوامل دیگری نظیر سیگنال­ های حاصل از شبکه‌های اجتماعی. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Onsite SEO

تکنیک ­های بهینه‌سازی موتورهای جستجو از طریق ایجاد تغییرات در داخل وب‌سایت است. از جمله این تکنیک ­ها، اطمینان از برچسب­ گذاری قسمت­ های مختلف وب­سایت نظیر محتوا، تگ عنوان، تگ تصاویر و ... بر اساس کلیدواژه ­ها است که این کار به رتبه ­بندی بهتر وب­سایت کمک می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 423
Open-Source-Software

نرم افزار متن باز

نرم افزارهای کامپیوتری که به کاربران اجازه می دهد تا کد نرم افزار را اصلاح کنند و بهبود ببخشند. معروف ترین نمونه، نرم افزارهای ویکی پدیا است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 490
Opt-In

زمانی که کاربر در فهرست ایمیل­ های شما ثبت نام می‌کند یا به منظور برقراری ارتباط با شما، عضو یک سرویس ارتباطی می­ شود یا اجازه ارسال نوتیفیکیشن را به اپلیکیشن شما می‌دهد. Opt - in در واقع نوعی تایید مجوز از سوی کاربر است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 438
Opt-Out

زمانی که کاربران خواهان توقف ارسال پیام­ های تبلیغاتی شوند. به عنوان مثال، زمانی که کاربران از لیست ایمیل‌های شما خارج شوند و اصطلاحاً unsubscribe کنند. همچنین، آن­ها ممکن است ایمیل­ های شما را Block یا اسپم کنند. Opt – out نوعی لغو عضویت و عدم علاقه کاربر به ادامه دریافت پیام است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 467
Organic Traffic

ترافیک ارگانیک

ترافیکی که بدون نیاز به صرف هزینه و تنها از طریق کلیک بر روی نتایج موتورهای جستجو به صورت رایگان ایجاد می­ شود. این نوع ترافیک بهترین نوع ترافیک ایجاد شده است که به آن ترافیک رایگان (Free Traffic) نیز می ­گویند. ترافیک ارگانیک بهترین معیار برای اندازه‌گیری SEO است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 462
Outbound Link

لینک خروجی

هر نوع لینک خارجی است که از سایت ما به دیگر سایت‌ها داده شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
Paid Traffic

ترافیک غیر رایگان

ایجاد ترافیک از طریق پرداخت پول است. اغلب به اشتباه تصور می‌کنند این تبلیغات همان تبلیغات کلیکی است، در صورتی که هر ترافیکی که به واسطه پول ایجاد شده را paid traffic می­ گویند. البته، رایج­ ترین منبع ترافیک غیر رایگان، همان تبلیغات PPC است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 475
Panda

پاندا

یکی از الگوریتم‌های شرکت گوگل که در سال 2011 برای رتبه ­بندی صفحات معرفی شده و وب­سایت­ های با کیفیت پایین و محتواهای کپی را شناسایی می‌کند و با آنها مبارزه می‌‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 428
Penguin

پنگوئن

یکی از الگوریتم­ های شرکت گوگل که در سال 2012 برای شناسایی بک لینک­ های ساختگی معرفی شده است و با وب­سایت­ هایی مبارزه می‌کند که با استفاده از black hat، اقدام به افزایش لینک­ های خود می‌کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 456
Personalization

شخصی سازی

یکی از مهم‌ترین ترفندها در بازاریابی، استفاده از اطلاعات کاربران برای شخصی‌سازی پیام ­های تبلیغاتی و به خصوص ایمیل‌های ارسالی است. این کار باعث جذب بیشتر و تعامل بهتر مخاطب با تبلیغات می‌شود و بسیاری از شرکت ­ها برای به دست آوردن رضایت مشتریان از این ترفند استفاده می‌کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
PHP

یک زبان برنامه­ نویسی که معمولا برای اجرای محتوای پویا و تعامل با پایگاه داده‌ها مورد استفاده قرار می­ گیرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 467
Pigeon

کبوتر

یکی از الگوریتم­ های گوگل که روی پیدا کردن نتایج مرتبط با کاربری که در گوگل سرچ می­ کند، تمرکز دارد. به عنوان مثال، این الگوریتم کمک می‌کند تا نتایج جستجوی هر کاربر بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر به او نمایش داده شود. این الگوریتم برای کسب و کارهای محلی که دارای وب­سایت با آدرس مشخص در گوگل مپ هستند، بسیار مفید واقع خواهد شد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 484
Pigeon

کبوتر

یکی از الگوریتم­ های گوگل که روی پیدا کردن نتایج مرتبط با کاربری که در گوگل سرچ می­ کند، تمرکز دارد. به عنوان مثال، این الگوریتم کمک می‌کند تا نتایج جستجوی هر کاربر بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر به او نمایش داده شود. این الگوریتم برای کسب و کارهای محلی که دارای وب­سایت با آدرس مشخص در گوگل مپ هستند، بسیار مفید واقع خواهد شد.

نویسنده: یوتاب
Pixel Tag

تگ پیکسل

کدی است که قبل از قرارگیری در جایگاه‌های تبلیغاتی آنلاین در آگهی قرار می­ گیرد تا بتوان عملکرد و میزان بازدید آگهی توسط کاربران را رصد کرد. این پیکسل­ ها به برندها کمک می‌کند تا متوجه شوند کدام کاربر تبلیغ را مشاهده کرده و کدام کاربر از وب­سایت بازدید کرده است. 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 444
Plugin

پلاگین

یک فایل یا قطعه ای کد است که به راحتی نصب می شود تا قابلیت های جدیدی را به وبسایت یا سیستم مدیریت محتوا اضافه کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 426
Popunder

آگهی، بنر تبلیغاتی یا یک صفحه از وب­سایت است که به صورت خودکار در زیر صفحه مرورگر فعلی باز می‌شود. این نوع تبلیغات جزء شیوه ­های تبلیغات غیرشفاف محسوب می‌شود. این نوع آگهی­ ها نسبت به پاپ ­آپ­ ها کمتر آزاردهنده هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 487
Popup

آگهی، بنر، فرم و یا صفحه وب­ سایت است که به صورت خودکار در مرورگر در حال استفاده کاربر باز می‌شود. این صفحات معمولا باعث ناراحتی و مزاحمت کاربر می­ شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 484
Predictive Analytics

کارهایی مانند بهینه‌سازی زمان ارسال، انجام آزمون A/B و ارسال کمپین بهینه ­تر به سایر مخاطبان، امکان استفاده از اطلاعات کاربری موجود برای ایجاد شخصی­ سازی بهتر و کمپین‌های موفق در آینده را می‌دهد. این گونه آنالیزها باعث افزایش تجربه و عملکرد بهتر در آینده می ­شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 442
Private Marketplace

یک نوع مزایده خاص است که به صورت دعوتی انجام می‌شود. ناشر، ظرفیت ­های تبلیغاتی خود را تنها برای برندهای خاص باز می‌گذارند تا آنها از طریق سیستم RTB، جایگاه ­های تبلیغاتی را بخرند. این خرید و فروش با مدل programmatic Direct متفاوت است، زیرا همچنان بر اساس سیستم مزایده ­ای عمل می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Probabilistic

داده های احتمالی

داده ­های احتمالی که برای شناسایی کاربران، شناسایی موقعیت جغرافیایی آن­ها، نوع دستگاه مورد استفاده آنها و ... مورد استفاده قرار می ­گیرد، اما اطمینان 100 درصدی وجود ندارد. مسلما دقت این داده‌ها کمتر از داده‌های قطعی است. بر اساس نظر کارشناسان، ترکیب دو داده احتمالاتی، منجر به کسب نتیجه نسبتا دقیق ­تری می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 460
Programmatic Direct

زمانی است که یک ناشر، ظرفیت ­های تبلیغاتی خود را به صورت مستقیم و به یک قیمت مشخص به تبلیغ­ دهنده می‌فروشد و به صورت مزایده‌ای نیست. به این معامله‌ها، Programmatic guaranteed نیز گفته می­ شود. این مدل خرید و فروش تبلیغات، به تبلیغ ­دهنده این اطمینان را می ­دهد که تبلیغاتش در چه کانال­ هایی نمایش داده می­ شود و قیمت ثابت است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
Proxy

پروکسی

پروکسی ­ها این امکان را در اختیار کاربران قرار می­ دهند تا آدرس IP خود را پنهان کنند و طوری به نظر برسد که کاربر در حال استفاده از کامپیوتر دیگری در موقعیت جغرافیایی دیگری است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 443
Push Notification

یک پیام مختصر و قابل توجه است که مستقیما بر روی صفحه نمایشگر دستگاه مورد استفاده نظیر موبایل، تبلت، کامپیوتر و ... ارسال می‌شود، حتی اگر کاربران در حال استفاده از دستگاه نباشند و اپلیکیشن و وب­سایت در صفحه نمایشگر باز نباشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 484
Qualified Lead

لید باکیفیت

مخاطبی است که وارد قیف بازاریابی شده، با شرکت ارتباط برقرار کرده، از محصولات یا خدمات موجود آگاهی پیدا کرده و علاقه­ مند به یادگیری بیشتر در این رابطه است که به عنوان یک لید باکیفیت شناخته می‌شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Query

اصطلاحی است برای توضیح آنچه کاربر برای یافتن مطلب مورد نظرش در موتورهای جستجو نظیر گوگل تایپ می‌کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 471
Rankings

رتبه بندی

یک اصطلاح کلی برای رتبه­ بندی وب­سایت در موتورهای جستجو است. رتبه ­بندی یک وب­سایت بسته به محتوا، شرایط و درخواست­ های جستجو ممکن است افزایش یا کاهش یابد. رتبه ­بندی یک وب­سایت به ازای هر کلیدواژه ­ای متفاوت است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 462
Re-targeting

ريتارگتینگ

تبلیغات ريتارگتینگ، روش تبلیغاتی موثری است که به کسب و کارها کمک می­ کند تا کسانی که بیشترین احتمال خرید را دارند، مورد هدف قرار گیرند. در این نوع تبلیغات، کسانی مجددا مورد هدف قرار می­ گیرند که قبلا از وب­سایت یا اپلیکیشن شما بازدید کرده ­اند، با محصولات و خدمات موجود درگیر شده ­اند یا آن را در سبد خرید قرار داده، اما به دلایل مختلف، خرید خود را تکمیل نکرده ­اند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 474
Registration

ثبت نام

فرآیند ثبت نام در یک فرم آنلاین است. این ثبت نام معمولا با به اشتراک گذاری مشخصات (نام و نام خانوادگی و ...) و آدرس ایمیل همراه است و در نهایت، یک نام کاربری و رمز عبور صادر می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 470
Responsive Web Design

وب­سایتی است که محتوای خود را با توجه به اندازه صفحه نمایشگر یا نوع دستگاه به صورت صحیح و با کیفیت مناسب نمایش می­ دهد. در صورت طراحی یک وب­سایت کاربرپسند و مناسب برای هر دستگاهی نیازی به راه ­اندازی دو یا چند وب­سایت جداگانه نیست.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 437
Retweet

ریتوئیت

انتشار مجدد یک پست در توئیتر توسط سایر کاربران را ریتوئیت کردن می گویند که به جز وجود نماد ریتوئیت، کاملا مشابه توئیت های معمولی است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 455
ROAS

مخفف عبارت Return On Ad Spend و یکی از شاخص ­های تبلیغات PPC است. این شاخص، نسبت سود حاصل از تبلیغ به میزان بودجه سرمایه­ گذاری شده روی تبلیغ است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
RSS

مخفف Really Simple Syndication. فناوری است که به کاربران اجازه می ­دهد به یک فرمت استاندارد و خوانا از محتوای به روز شده از وب­سایت دسترسی داشته باشند. یک RSS Feed جایی است که کاربرها می­ توانند تمام آپدیت­ ها را به طور هم­زمان و با فرمتی ساده دنبال کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 437
RTB

مخفف Real Time Bidding

خرید و فروش جایگاه­ های نمایش تبلیغات به صورت برخط و مزایده­ای را RTB می­ گویند. در فرآیند خرید و فروش تبلیغات هر دو گروه تبلیغ­ دهندگان و ناشران تبليغ ­ها حضور دارند و RTB در واقع یک فرآیند خودکار برای خرید و فروش جایگاه­ های تبلیغاتی با حفظ منافع هر دو گروه است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
SaaS

مخفف Software-as-a-Service

هر نرم ­افزاری که میزبان (hosting) یک شرکت دیگر باشد و اطلاعات شرکت مشتری را ذخیره کند مانند HubSpot، Salesforce و برنامه­ های مدیریت پروژه.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 427
Sale Funnel

قیف فروش

قیف فروش یا قیف بازاریابی، فرایند فروش محصولات و خدمات است که کسب و کارها با استفاده از آن می­ توانند کاربران را به سمت هدف نهایی هدایت کنند و در نهایت، آن­ها را به مشتریان وفادار تبدیل کنند. تعدادی از کاربران در هر یک از مراحل قیف فروش کاسته می­ شوند و به همین دلیل، این فرایند را به یک قيف تشبیه کرده ­اند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 487
SDK

کیت توسعه نرم­ افزار

مخفف Software Development Kit. کیت توسعه نرم ­افزار، ابزاری است که توسط یک کمپانی در اختیار توسعه ­دهنده قرار می­ گیرد تا بتواند با استفاده از آن، برنامه خود را مطابق با پلتفرم آن شرکت هماهنگ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 445
SDK Spoofing

SDK Spoofing یا replay attacks یکی از روش ­های تقلب در تبلیغات اینترنتی است. در این روش، افراد متقلب با ایجاد نشانه­ هایی از نصب ­های ظاهرا استاندارد بدون این که نصبی اتفاق افتاده باشد، بودجه­ های تبلیغاتی تبلیغ­ کنندگان را برای خود به دست می­ آورند. کشف این نوع از تقلب بسیار سخت­ تر از روش ­های دیگر نصب تقلبی مانند emulation یا install farms است. زیرا در این حالت دستگاه ­هایی که استفاده می­ شوند واقعی و در دست کاربران حقیقی هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 511
Session

سشن

یکی از شاخص­ های گوگل آنالیتیکس است. این شاخص، تعداد دفعات تعامل کاربر با سایت در یک بازه زمانی مشخص (معمولا 30 دقیقه) را اندازه ­گیری می ­کند. این شاخص به تعداد صفحاتی که توسط کاربر مشاهده می ­شود وابسته نیست؛ بنابراین، اگر یک کاربر در مدت 20 دقیقه، صفحات مختلفی از وب­سایت را بازدید کند، یک سشن محسوب می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 443
SLA

مخفف Service Level Agreement. یک توافق بین تیم ­های فروش و بازاریابی است که انتظارات بازاریابان برای فروش بر اساس کمیت و کیفیت leadها و انتظارات تیم فروش برای بازاریابی بر اساس میزان پیگیری هر lead را تعریف می ­کند. ایجاد SLA به جهت ­دهی و هماهنگ ­سازی تیم ­های فروش و بازاریابی کمک می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 464
SMB

مخفف Small-to-Medium Business

شرکت­ ها و کسب و کارهای کوچکی که دارای ۱۰ الی ۵۰۰ کارمند هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Social Media

رسانه اجتماعی

وب­سایت یا اپلیکیشن ­هایی که برای اهداف اجتماعی مورد استفاده مردم قرار می­ گیرد و می­ توان گفت، دسترسی به آن­ها برای همه مردم به راحتی امکان­ پذیر است؛ مانندFacebook ، Twitter، LinkedIn و ... رسانه­ های اجتماعی نقش اصلی را در بازاریابی عملکردی، inbound marketing ایفا می­ کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 449
Social Networking

استفاده از سیستم ­عامل ­های مبتنی بر وب یا موبایل برای ایجاد ارتباط با مردم در شبکه ­های آنلاین که مردم در آنجا به فعالیت و اشتراک ­گذاری مطالب می­ پردازند. محبوب­ ترین این شبکه­ های اجتماعی،Facebook ، LinkedIn، Twitter  و lnstagram هستند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 481
Social Share

زمانی که یک کاربر وب­سایت شما را در شبکه ­های اجتماعی به اشتراک می­ گذارد. به عنوان مثال، توئیت کردن در مورد آن یا گذاشتن پست آن در+Google.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 460
Social Signals

معیاری از تأثیر SEO خارج از وب­سایت است که میزان محبوبیت یک صفحه از وب­سایت را بر اساس تعداد دفعاتی که به اشتراک گذاشته شده یا در شبکه اجتماعی مطرح شده، بیان می­ کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
Split Testing

زمانی که نسخه­ های مختلف یک صفحه را تست می­ کنید تا بفهمید کدام یک عملکرد بهتری دارند. ارزیابی این تست، از طریق اندازه ­گیری نرخ کلیک، نرخ تبدیل و ROI انجام می­ شود. این تست را می ­توانید برای انتخاب بهترین عنوان صفحه، بهترین تصاویر یا کل ساختار صفحه وب­سایت اجرا کنید.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 467
SSP

مخفف Sell-Side Platform

همانطور که تبلیغ ­دهندگان از سیستم DSP برای خرید تبلیغات دیجیتال استفاده می ­کنند، ناشران هم برای فروش آنها از سیستم SSP استفاده می­ کنند. ناشران از این سیستم برای پیشنهاد دادن ظرفیت­ های تبلیغاتی به سامانه تبادل تبلیغات دیجیتال، شبکه­ های تبلیغاتی یا هر جایی که تقاضا وجود دارد، استفاده می­ کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
Subscriber

مشترک

مشترکین اشخاصی هستند که به شرکت­ ها اجازه ارسال پیام از طریق ایمیل یا روش­ های دیگر را می­ دهند. این افراد به صورت دلخواه در فرم­ های خبرنامه ثبت نام می­ کنند تا از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 443
Tag

تگ

کلیدواژه یا مجموعه ای از کلمات که به پست های بلاگ، توئیت ها و پست های شبکه های اجتماعی پیوست می شود. تگ ها به تقسیم بندی محتواها کمک می کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Targeting

هدفمندسازی

انتخاب و مورد هدف قرار دادن مخاطبین و مشتریان بالقوه ­ای که مایل به دریافت اطلاعات در مورد یک کسب و کار خاص هستند را هدفمندسازی می ­گویند. تارگت کردن نقش مهمی در بازاریابی بهینه و موثر دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 454
TOFU

مراحل اولیه قیف بازاریابی

مخفف Top Of The Funnel است و به مراحل اولیه قیف بازاریابی اشاره دارد. lead در این مرحله با یک مشکل مواجه و به دنبال راه ­حل آن است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 460
Tracker

این سیستم­ ها که خدمات خود را تحت دو کلیدواژه اصلی Analytics و Attribution ارائه می­ دهند، Third Partyهایی هستند که مورد وثوق تبلیغ ­دهنده و شبکه تبلیغاتی هستند. به عبارت دیگر، چون شمارش این سیستم­ ها بی­طرف است و مثل تبلیغ­ دهنده یا شبکه­ تبلیغاتی، ذی­نفع نیستند، می ­توان با استفاده از گزارش  ­های آماری آن­ها تعارض های آماری میان پنل شبکه تبلیغاتی موبایل با گزارش ­های تبلیغ ­دهنده را رفع کرد و بر یک مبنای مشترک بی­طرف، هزینه­ ها و بودجه­ تبلیغاتی را مصرف کرد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 482
Tracking Code

یک کد یا متن که در هدر یا فوتر قرار می­ گیرد که اطلاعات سایت را به ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز منتقل کند تا ابزارها بتوانند رفتار کاربران در سایت را جمع­ آوری و تحلیل کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 484
Trading Desk

هنگامی که آژانس ­های تبلیغاتی وارد یک مزایده می­ شوند تا در یک پلتفرم programmatic برای مشتریان خود جایگاه تبلیغات آنلاین خریداری کنند. آژانس ­ها در Trading desk از طریق پلتفرم DSP ظرفیت تبلیغاتی خریداری می­ کنند. آژانس ­ها معمولا حجم زیادی از ظرفیت­ ها و رسانه­ های دیجیتال را خریداری می­ کنند و به تبلیغ ­دهندگان و برندها می­ فروشند. هرچه حجم بیشتری خریداری شود، قیمت آن مناسب­ تر خواهد شد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 433
Traffic

ترافیک

تعداد بازدیدهایی که از وب­ سایت یا اپلیکیشن شما صورت می­ گیرد را ترافیک ورودی می­ نامند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 491
Traffic Driving

فعالیت ­های بازاریابی که به منظور افزایش ترافیک ورودی انجام می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 437
Triggered Message

ارتباطات خودکاری است که در پاسخ به یک رویداد کاربری داده می­ شود. به عنوان مثال، ایمیل­ های تأییدیه ثبت­ نام یا تأییدیه پس از خرید کالا که به صورت خودکار برای کاربر ارسال می­ شود یکی از این گونه پیام­ ها است. همچنین، ممکن است کمپین­ هایی برای تشویق به اقدام کاری ایجاد شود، سپس، در صورت انجام یا عدم انجام آن اقدام نیز کمپین­ هایی به صورت خودکار ارسال شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Unique Visitors/Users

کاربران منحصر به فرد

یکی از معیارهای مرتبط با آنالیتیکس وب­سایت است که بیان­ کننده تعداد افرادی است که از وب­سایت بازدید می­کنند. هر فردی یک آدرس IP دارد که می­ توان unique visitor را از طریق آن دنبال کرد. به عنوان مثال، اگر فردی چند بار از یک وب­سایت بازدید کند، تنها یک بار به عنوان کاربر منحصر به فرد شمرده می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 457
Upsell

به معنی متقاعد کردن مشتری برای خرید محصولات دیگر علاوه بر محصول خریداری شده است. در Upsell محصولی پیشنهاد می­ شود، که از محصول خریداری شده گران ­تر است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 461
User Profile

پروفایل کاربر

یک مجموعه دیجیتالی از داده ­های رفتاری و جمعیت­ شناسی (demographic) افراد است که در فهمیدن علایق و درگیر کردن مخاطبان به بازاریابان کمک می ­کند. پروفایل کاربران می­ تواند شامل اطلاعات کاربردی دیگری نظیر فعالیت ­های درون وب­سایت یا اپلیکیشن کاربر، تاریخچه خرید و موارد دیگر نیز باشد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 456
UX

تجربه کاربر

مخفف User Experience. به نحوه ارتباط کاربر با یک وب­سایت یا اپلیکیشن اشاره دارد. ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای هر کسب و کار موفقی ضروری است؛ زیرا UX مناسب، کاربران را به استفاده و تعامل مجدد با کسب و کار تشویق می ­کند. برای ارائه یک UX عالی باید همانند مشتری فکر کنید و همه چیز را از دیدگاه او ببینید UX. باید در تمامی مراحل سفر مشتری از آگاهی تا تعامل، خرید، استفاده و حتی وفاداری مشتری رعایت شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 415
Video Marketing

بازاریابی ویدیویی

استفاده از محتوای ویدئویی برای بازاریابی محصولات/ خدمات را ویدئو مارکتینگ می­ گویند. این روش از اثرگذاری بالایی برخوردار است و حجم زیادی از ترافیک اینترنتی را شامل می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 424
Viral Content

محتوای ویروسی

به محتوایی که به علت جذابیت برای مخاطبان، از طریق به اشتراک­ گذاری در سراسر شبکه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است محتوای ویروسی گفته می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 476
Visitor

بازدیدکننده

شاخصی است که تعداد کاربران یک وب­سایت یا اپلیکشین در یک بازه زمانی مشخص را نشان می­ دهد. بازدیدکنندگان اغلب به "بازدیدکنندگان جدید (New Visitor)" که برای اولین بار از سایت بازدید کرده ­اند و "بازدیدکنندگان بازگشتی (Returning Visitors)" که قبلا از سایت بازدید کرده ­اند، تقسیم می­ شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 448
Visits

بازدیدها

یک واژه قدیمی در گوگل آنالیتیکس که اخیرا به session تغییر پیدا کرده است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 455
Web Hosting

میزبانی وب­

سرویسی است که میزبانی وب­سایت را به منظور دسترسی تمامی کاربران در سراسر جهان، بر عهده دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 451
Web Messages

نوعی ارتباط با مشتری است که امکان دستیابی به افراد از طریق مرورگر اینترنتی را فراهم می­ کند، چه در دسکتاپ و چه در تلفن همراه.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 445
Webinar

وبینار

یک سمینار آنلاین است که به منظور آموزش و اطلاع ­رسانی در وب ­سایت­ ها برگزار می­ شود و به مخاطبانی ارائه می­ شود که برای دیدن ویبنار ثبت ­نام کرده ­اند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 482
Webmaster

وب مستر

به صاحب یک وب­ سایت، وب­ مستر می­ گویند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 464
Webmaster Tools

ابزارهای وب مستر

ابزار رایگان Google webmaster و Bing webmaster که اطلاعات اضافه ­تری مانند موقعیت وب­سایت در موتورهای جستجو برای سرچ ­های مختلف کاربران را در اختیار صاحبان وب­سایت قرار می­دهد. Google Search Console، ابزار وب­مستر گوگل است که به صورت رایگان در اختیار صاحبان وب­سایت قرار می ­گیرد و با آنالیتیکس تفاوت دارد.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 477
Word-of-Mouth

بازاریابی دهان به دهان

Word-of-Mouth یا WOM یکی از مدل­ های بازاریابی ویروسی است که در آن، مخاطبان یک محصول/ خدمات آن را به دیگران معرفی می­ کنند. بازاریابی با استفاده از شیوه WOM در ظاهر رایگان است، اما نیازمند صرف زمان بسیار زیاد و خلق ارزش واقعی برای کاربران است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 467
WordPress

وردپرس

یکی از محبوب­ ترین سیستم­ های مدیریت محتوا است که بسیاری از وب­ سایت­ ها از آن برای انتشار و مدیریت محتوای خود استفاده ­می­ کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 496

یوتاب اینجاست

 تهران، خ مطهری، بعد از تقاطع سهروردی، پ32، ط3، واحد16

تلفن

          021-88458845

شبکه های اجتماعی

           09128845912

خطا نکنید! مشاوره بگیرید!

یوتاب

در شرکت تبلیغاتی و توسعه کسب و کار یوتاب شما به دانش و آگاهی لازم جهت اخذ بهترین تصمیم رهنمون می شوید.