فرهنگ واژگان

فهرست کاملی از واژگان مرتبط با سئو (seo ) در اینجا در دسترس قرار دارد .

درآغاز عبارت شامل عبارت عین عبارت

فرهنگ ها

عبارت توضیحات
B2B

تجارت به تجارت

B2B یا business to business به فروش محصولات و خدمات یک شرکت به شرکتی دیگر گفته می شود. به‌ عنوان ‌مثال، معامله بین یک شرکت تولیدکننده و عمده‌فروش یا معامله بین عمده‌فروش و خرده‌فروش از نوع B2B است. مثالی از شرکت B2B شبکه‌های تبلیغاتی هستند که واسط بین تبلیغ دهنده‌ها و ناشرین تبلیغات (دو سازمان یا شخص حقوقی) هستند.

 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 486
B2C

بنگاه به مشتری

B2C یا Business to Customer به فروش محصولات و خدمات یک شرکت تجاری به مشتری عادی (استفاده کنندگان نهایی محصولات یا خدمات) گفته می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 465
Backlink

پیوند ورودی

به هر لینک به سایت یا صفحه ای، از سایت یا صفحه ای دیگر گفته می شود. بک لینک‌ها توسط گوگل برای رتبه ­دهی سئوی سایت‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. زیرا در صورتی‌که وب‌سایت‌های قوی به وب‌سایت A لینک دهند، نشان‌دهنده اعتبار وب‌سایت A است و می‌تواند اعتماد گوگل را جلب کند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 469
Bait and switch

طعمه و تعویض نقش

به تغییر دادن محتوای صفحه بعد از به دست آوردن رنک بالا در فهرست موتور جستجو گفته می شود.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 449
Black hat

کلاه سیاه

به روش ها و تکنیک هایی از سئو گفته می شود که تنها بر موتور جستجو و (نه مخاطب سایت) تمرکز دارد. در این روش ها، از دستورالعمل ها و قوانین موتورهای جستجو پیروی نمی شود. مثل کامنت اسپم، کلید واژه زیاد، دستکاری لینک و ...

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 453
Blog

بلاگ

بلاگ (وبلاگ) در واقع وب‌سایتی است که به ‌طور مرتب با محتوا و نوشته‌های جدید به‌روزرسانی می‌شود. در وبلاگ معمولا مطالب به ترتیب زمانی منتشر می شوند. بیشتر بلاگ ها از یک سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس یا جوملا استفاده می کنند. 

 

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 432
Bot

بات

برنامه‌های خودکار کامپیوتری هستند که می‌توانند به‌ جای انسان با اینترنت ارتباط برقرار کنند، وظایف را خودکارسازی کنند و گاهی هم باعث تحریف در داده‌ها شوند. این ربات‌ها معمولاً قادر به اجرای کارهای ساده و تکراری هستند. موتورهای جستجو از بات ها برای یافتن و افزودن صفحات وب به فهرست های جستجوی خود استفاده می کنند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 463
Bounce rate

نرخ پرش

درصدی از بازدیدکنندگان یک وب‌سایت است که بلافاصله پس از بازدید از صفحه بدون هیچ کلیک یا تعاملی با قسمت‌های دیگر وب‌سایت، صفحه را ترک می‌کنند. وب‌سایت‌ها در تلاش‌اند کمترین میزان نرخ پرش را داشته باشند.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 470
Bread crumbs

ریزآدرس

یک بردکرامب، متن کوتاه لینک داریست که اغلب در بالای هر صفحه وجود دارد. این بردکرامب ها در آن واحد به شما نشان می دهند که شما در کجای صفحه قرار دارید. تمام کلمات بردکرامب قابل کلیک کردن است و مبدا همه آنها، صفحه خانگی سایت است.

نویسنده: یوتاب
کلیک ها: 488

یوتاب اینجاست

 تهران، خ مطهری، بعد از تقاطع سهروردی، پ32، ط3، واحد16

تلفن

          021-88458845

شبکه های اجتماعی

           09128845912

خطا نکنید! مشاوره بگیرید!

یوتاب

در شرکت تبلیغاتی و توسعه کسب و کار یوتاب شما به دانش و آگاهی لازم جهت اخذ بهترین تصمیم رهنمون می شوید.